Jópofa Bolt - Ahol a fa hatás a nyerő

A fejbőr hámozása a hajápolás új trendje. De mit tehet egy ilyen hámozás és hogyan működik valójában? Megmutatjuk a fejbőr hámozásának előnyeit és az egyszerű utasításokat, hogy saját maga végezze el.

Mi a fejbőrradír és hogyan működik?

 

A nedves fejbőrre fejbőrradírt alkalmaz. Szokták:

 

  • távolítsa el az elhalt hámsejteket,
  • hogy megtisztítsa a fejbőrt
  • és a hajgyökerek stimulálására, hogy a haj erősebbé váljon.

 

Ez azt jelenti, hogy a korpásodás és a száraz bőr eltávolításra kerül, de a por, ápolószerek vagy más szennyeződések maradványai is. A fejbőr hámozása különösen akkor hasznos, ha sok ápolószert használ, gyakrabban használ száraz sampont , vagy ha nem tiszta, zsíros fejbőre van .

Mennyire hatékonyak a fejbőrradírok?

Nagyon sokat lehet mondani a fejbőr hámozásáról. Javíthatja fejbőrének egészségét, ha hébe-hóba használja ezt a típusú bozótot. Ez megakadályozza a kellemetlen szagokat, a könnyű korpásodást és a zsíros fejbőrt. Nem szabad azonban túl gyakran hámlasztania a fejbőrét, mivel a bőrnek is időre van szüksége a regenerálódáshoz. 

 

A fejbőr hámozása azonban nem segít minden problémában. Néhány dologra mindenképpen ügyelnie kell a használatakor: 

 

  • Ha hajhullás miatt szenved, akkor ne számítson csodákra a fejbőr hámlásától - főleg akkor, ha a haja örökletes vagy egészségi. A hámozás serkenti a hajgyökereket, de ez önmagában nem garantálja a sikert az erősebb hajnövekedés érdekében.
  • Hasonlóképpen, a  pelyhes fejbőrön kapott eredmények nem mindig úttörőek. Nem krónikus könnyű korpásodás esetén a fejbőr hámlása segíthet. De a korpásodásnak sokféle oka van. Ha a kiváltó tényező nem csak a  száraz fejbőr, akkor szükség lehet a korpásodás problémájával járó bőrgyógyász felkeresésére is. Enyhébb esetekben megpróbálhatja maga is leküzdeni a problémát: Ezek a házi gyógymódok segítenek a korpásodás ellen .
  • A fejbőrön  lévő pattanások szintén gyakran a foltos fejbőr jelei. A hámlasztás segíthet, de körültekintőbben kell alkalmaznia. Ellenkező esetben fennáll annak a veszélye, hogy a hámlás túlságosan irritálja a bőrt, és a pattanások gyulladását okozza.

 

Vigyázat: Vigyáznia kell arra is, ha kész fejbőr-hámlást vásárol a gyógyszertárban. A hámló részecskék gyakran nem lebontható anyagokból állnak, és ezáltal mikrohullámú műanyagokat terjesztenek a talajvízbe, ha hámozunk velük.

 

A környezet védelme érdekében könnyedén elvégezheti a fejbőr hámozását. 

Csak néhány összetevőre van szükség ahhoz, hogy saját maga készítsen fejbőrradírt. Valószínűleg már van (majdnem) mindegyik otthon.

 

Ezekre az összetevőkre van szükség egy alkalmazáshoz:

 

  • 2 evőkanál olívaolaj
  • 2 evőkanál őrölt tengeri só
  • néhány csepp illóolaj (levendula, kamilla, teafaolaj)

 

Ennek a fejbőr peelingnek az alapja a  só. De használhat  durva cukrot is. Az olívaolaj mellett,  amelyhez a sót keveri, különféle illóolajokat is   beépíthet. Attól függően, hogy mit akar a bozótjából,  keverhet hozzá például teafaolajat, hogy ösztönözze a haj növekedését, vagy használjon  levendulaolajat  és kamillát, amelyek nyugtató és gyógyító hatásúak. A borsmentaolaj  felfrissíti a fejbőr peelingjét. A különösen kellemes illat érdekében citrus aromákat használhat. 

 

A fejbőrradír használata:

 

  1. Keverje össze az összes hozzávalót, és állítsa a zuhany vagy a kád mellé.
  2. Most nedvesítse meg a haját, és vigye fel a bozótot a nedves fejbőrre.
  3. Ha hosszabb haja van, akkor a bozót szétterítésének legegyszerűbb és legegyenletesebb módja az, ha szálanként felemeli a haját. Rövid hajjal természetesen nem számít.
  4. Masszírozza a bozótot néhány percig a fejbőrébe. Ne gyakoroljon túl nagy nyomást, és legyen óvatos, ne hagyja, hogy a bozót túl erősen dörzsölje a fejbőrt.
  5. Továbbá, ha illóolajokat használ, ügyeljen arra, hogy a bozót ne kerüljön a szemébe.
  6. Masszírozás után öblítse le meleg vízzel a fejbőrradírt. A legjobb, ha a haját kiszárad. Ezzel elkerülhető, hogy a frissen hámozott fejbőr erős hő hatására irritálja.