A fejbőr hámozása a hajápolás új trendje. De mit tehet egy ilyen hámozás és hogyan működik valójában? Megmutatjuk a fejbőr hámozásának előnyeit és az egyszerű utasításokat, hogy saját maga végezze el.
A nedves fejbőrre fejbőrradírt alkalmaz. Szokták:
Ez azt jelenti, hogy a korpásodás és a száraz bőr eltávolításra kerül, de a por, ápolószerek vagy más szennyeződések maradványai is. A fejbőr hámozása különösen akkor hasznos, ha sok ápolószert használ, gyakrabban használ száraz sampont , vagy ha nem tiszta, zsíros fejbőre van .
Nagyon sokat lehet mondani a fejbőr hámozásáról. Javíthatja fejbőrének egészségét, ha hébe-hóba használja ezt a típusú bozótot. Ez megakadályozza a kellemetlen szagokat, a könnyű korpásodást és a zsíros fejbőrt. Nem szabad azonban túl gyakran hámlasztania a fejbőrét, mivel a bőrnek is időre van szüksége a regenerálódáshoz.
A fejbőr hámozása azonban nem segít minden problémában. Néhány dologra mindenképpen ügyelnie kell a használatakor:
Vigyázat: Vigyáznia kell arra is, ha kész fejbőr-hámlást vásárol a gyógyszertárban. A hámló részecskék gyakran nem lebontható anyagokból állnak, és ezáltal mikrohullámú műanyagokat terjesztenek a talajvízbe, ha hámozunk velük.
A környezet védelme érdekében könnyedén elvégezheti a fejbőr hámozását.
Csak néhány összetevőre van szükség ahhoz, hogy saját maga készítsen fejbőrradírt. Valószínűleg már van (majdnem) mindegyik otthon.
Ezekre az összetevőkre van szükség egy alkalmazáshoz:
Ennek a fejbőr peelingnek az alapja a só. De használhat durva cukrot is. Az olívaolaj mellett, amelyhez a sót keveri, különféle illóolajokat is beépíthet. Attól függően, hogy mit akar a bozótjából, keverhet hozzá például teafaolajat, hogy ösztönözze a haj növekedését, vagy használjon levendulaolajat és kamillát, amelyek nyugtató és gyógyító hatásúak. A borsmentaolaj felfrissíti a fejbőr peelingjét. A különösen kellemes illat érdekében citrus aromákat használhat.
A fejbőrradír használata: